پماد دیلتیازم 2% برای هموروئید و شقاق + نحوه مصرف

در این بخش ماهیانه موضوعاتی مطرح می شود که کاربران در مورد آن بحث می نمایند ...

مديران انجمن: tarannom, CafeWeb, Dabir, Noha, bahar, Modir-Farhangi

پماد دیلتیازم 2% برای هموروئید و شقاق + نحوه مصرف

پستتوسط cupcake » شنبه شهريور ماه 11, 1402 1:11 pm


یکی از راهکارهای درمان شقاق (فیشر) و درمان هموروئید استفاده از پماد دیلتیازم 2 درصد است. این پماد می تواند در رفع علائم بیماری موثر باشد و در برخی موارد به درمان قطعی بیماری نیز کمک نماید. شقاق یکی از شایعترین بیماریهای ناحیه مقعدی است. این بیماری موجب بروز ترکی عمیق و بسیار دردناک در دیواره مقعدی می گردد.
شقاق های حاد که برای اولین بار علائم آن را تجربه می کنید، ممکن است با درمان های خانگی و دارویی بهبود یابند.
حتما بخوانید: لیزر شقاق مقعدی (درمان قطعی)
در این مقاله قصد داریم به بررسی یکی از پماد های معروف برای درمان فیشر مقعدی بپردازیم :
موارد مصرف پماد دیلتیازم
داروی دیلتیازم از داروهای موضعی برای درمان بیماری شقاق و بواسیر یا هموروئید است که در اشکال ژل و پماد یافت می شود. این پماد عوارض جانبی خاصی را به دنبال ندارد و می تواند درد و ناراحتی بیمار را به سرعت کاهش دهد. بهتر است این پماد با مشورت پزشک مصرف شود.
معمولاً این پماد به جهت کاهش درد مقعد پس از جراحی و نیز هنگام اجابت مزاج توصیه می شود. این دارو عوارض چندانی را به همراه ندارد اما در برخی موارد موجب سردرد، سرگیجه و سوزش و خارش مقعد می گردد.
قبل مصرف پماد دستان خود را بشویید و یا از دستکش استفاده نمایید. سپس مقداری پماد یا ژل دیلتیازم را بر روی ناحیه مقعدی اعمال نمایید. بهتر است در مورد تعداد دفعات استفاده از این پماد با پزشک مشورت نمایید. اما به طور معمول این دارو 2 بار در شبانه روز مصرف می شود. درمان با استفاده از این دارو باید حداکثر هشت هفته و یا تا زمانی که درد بیماری بهبود یابد، ادامه یابد.


پماد دیلتیازم برای هموروئید یا بواسیر
تاثیر پماد دیلتیازم برای هموروئید به این صورت بوده که عضله اسفنکتر داخلی و خارجی اطراف راست روده را شل کرده و جریان خون را تقویت می کند تا به رشد پوست جدید روی پارگی در پوشش رکتوم کمک کند.

عضويت  / ورود
میگوید این پماد فشار کانال مقعدی را کاهش می دهد که باعث کاهش درد و اسپاسم می شود.
همچنین بعد از انجام هموروئیدکتومی معمولا دیلتیازم خوراکی یا به صورت پماد توسط پزشک تجویز شده تا خونرسانی به ناحیه عمل شده افزایش یابد.
موارد منع مصرف
  • در صورت مشاهده علائم حساسیت به این دارو
  • مواردی مانند سندرم سینوس بیمار، بلاک دهلیزی بطنی درجه 2 یا 3، فشار خون پایین، سکته قلبی حاد و احتقان ریوی باید از مصرف این دارو پرهیز کنند.
  • بارداری و شیردهی (مگر با تایید پزشک)
تداخلات دارویی
برای مصرف این دارو تداخل دارویی مشخصی تعیین نشده است اما بهتر از مصرف همزمان این دارو با هر داروی دیگری حتی داروهای بدون نسخه و گیاهی بپرهیزید. اگر قصد مصرف هر دارویی دیگری را دارید، قبل از مصرف آن به پزشک اطلاع دهید. به طور مثال  باید از مصرف همزمان این دارو با داروهای مدر آور، کورتیکواستروئیدها، مهار کننده ها یا القا کننده های متابولیسم کبدی، داروهای بی حسی، آریتمی قلب و فشار خون بپرهیزید.
عوارض جانبی داروی دیلتیازم
این دارو  مانند هر داروی دیگری در کنار اثرات مثبت خود اثرات جانبی دیگری را نیز به دنبال دارد. این اثرات ممکن است در همه افراد نمود نداشته باشد و یا شدت های مختلفی در افراد مختلف داشته باشد. البته مزایای مصرف این دارو بسیار بیشتر از معایب آن است با مشورت پزشک می توان این معایب را به حداقل کاهش داد. برخی از عوارض جانبی این دارو به این شرح است:
  • سردرد
  • سرگیجه یا احساس سبکی سر
  • سوزش و خارش مقعد
  • خونریزی از مقعد

cupcake
کاربر سایت
کاربر سایت
 
پست ها : 2
تاريخ عضويت: شنبه شهريور ماه 11, 1402 1:06 pm
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 0 دفعه
امتياز: 0

بازگشت به تریبون آزاد

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان